Контакти
Адреса
м.Дніпро, бул. Кучеревського, 1
Скарги та пропозиції
*Як зв’язатись* з нами?
Функціональна діагностика

Функціональна діагностика

Запис на консультацію

Підготовка лікарів за спеціальністю функціональна діагностика в Україні здійснюється з кінця 70-х, а методи функціональної діагностики активно застосовуються в медичних закладах різного профіля. Сьогодні відділення або кабінет функціональної діагностики, оснащений спеціальним обладнанням, є у багатьох сучасних клініках і медичних центрах Дніпра, зокрема, широкий перелік послуг функціональної діагностики надає медичний центр AMBY. Функціональне обстеження організму – важлива складова діагностики низки захворювань, скринінгу деяких патологій у пацієнтів з групи ризику, моніторингу пацієнтів.

Що таке функціональна діагностика

Функціональна діагностика це сукупність методів оцінки функціональних можливостей різних органів та систем людського організму (серцево-судинної, нервової, легень, вестибулярного апарату тощо), виявлення відхилень від норми. Функціональна діагностика проводиться з використанням приладів, що реєструють, вимірюють важливі фізичні (гострота слуху, життєва ємність легень), біоелектричні (проводимість міокарда, нервових волокон), хімічні (ph шлунку) та інші показники функціональної активності різних органів. Розшифровку результатів, отриманих за допомогою приладів, здійснює лікар з функціональної діагностики, а їх інтерпретацією зазвичай займається профільний спеціаліст – кардіолог, пульмонолог тощо. Функціональне обстеження відноситься до методів об’єктивної діагностики.

Для чого проводять тести функціональної діагностики

Функціональні методи діагностики застосовують переважно при наявності скарг на здоров’я та об’єктивних симптомів захворювання, функціонального розладу певного органу чи системи:

  • Для підтвердження діагнозу, доповнення даних інших методів діагностики;
  • Для уточнення поставленого раніше діагнозу, визначення тяжкості захворювання (ступеня ураження органу, компенсованості чи недостатності порушеної функції) та його стадії (імовірної тривалості перебігу);
  • Для вибору тактики лікування;
  • Для оцінки збережених функцій та складання прогнозу.

Іноді тести функціональної діагностики виконують з профілактичною метою, при відсутності скарг та інших проявів хвороби:

  • У складі профілактичних оглядів різних категорій пацієнтів (це, насамперед, стосується ЕКГ);
  • При скринінговому обстеженні пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку кардіологічних, пульмонологічних патологій;
  • При комплексному обстеженні професійних спортсменів.

Також функціональні дослідження проводяться в процесі лікування для моніторингу динаміки стану, оцінки ефективності терапії.

Ціни на функціональні обстеження у Дніпрі

Вартість функціональної діагностики залежить від класу обладнання, що використовується, тривалості дослідження (добовий моніторинг дорожче, ніж короткочасне, фрагментарне дослідження). В складі спірометрії можуть проводитись проби з препаратами, що впливають на прохідність дихальних шляхів, вартість таких препаратів додається до вартості власно функціональної діагностики.

Послуги
Найменування Вартість
УЗД серця (ехокардіографія)
650 грн
Електрокардіографія (ЕКГ)
400 грн
Холтерівське моніторування ЕКГ (Добове моніторування ЕКГ, Холтер ЕКГ)
750 грн
Добове моніторування артеріального тиску
700 грн
Спірографія
550 грн
Спірографія з функціональними засобами
750 грн

Про послугу

Оберіть, що вас цікавить
Показання для функціональної діагностики
При яких захворюваннях необхідне проведення функціональної діагностики
Функціональна діагностика в AMBY
Переваги клініки AMBY

Показання для функціональної діагностики

У кожного виду функціональної діагностики свої показання, для електрокардіографії, моніторингу за Холтером це скарги на болі в серці, порушення серцевого ритму, для спірометрії – хронічний кашель, задишка, хрипи при диханні. В цілому показаннями до проведення функціональної діагностики є:

  • Наявність суб’єктивних скарг, об’єктивних симптомів, що вказують на порушення функції того чи іншого органу (системи);
  • Погіршення стану, загострення проявів у людини з хронічним захворюванням серцево-судинної системи, легень;
  • Перенесена інфекція, запальний процес, виявлена ендокринна патологія з високим ризиком ускладнень у вигляді порушення серцево-судинної, дихальної діяльності;
  • Перенесені травми, що можуть призводити до функціональних розладів;
  • Підвищені навантаження на організм і наявність інших факторів ризику;
  • Необхідність медичної експертизи осіб з професійними шкідливостями та ризиками;
  • Вагітність (для ЕКГ);
  • Підготовка до операції, інвазивної маніпуляції (ЕКГ входить до переліку обов’язкових передопераційних обстежень);
  • Стан після складної операції чи травми, необхідність розробки плану реабілітаційних заходів;
  • Необхідність оцінки роботи кардіостимулятора.

Доцільність призначення функціональної діагностики оцінює лікар, що проводить опитування та огляд пацієнта. Більшість видів функціональної діагностики не відносяться до рутинних методів, їх застосовують, коли методи фізикального обстеження, ультразвукової, променевої та лабораторної діагностики є недостатньо інформативними.

При яких захворюваннях необхідне проведення функціональної діагностики

Функціональні методи дослідження відрізняються високою інформативністю при таких захворюваннях та патологічних станах:

  • кардіологічні захворювання – ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, кардіоміопатія, міокардит, пролапс мітрального клапана, гіпертонічна хвороба, блокади серця та аритмії тощо;
  • захворювання, що супроводжуються порушенням функції легень – бронхіальна астма, ХОЗЛ.

Функціональна діагностика в AMBY

У медичному центрі AMBY виконуються такі види функціональної діагностики:

  • ЕКГ (електрокардіографія): реєстрація електричних імпульсів серця за допомогою датчиків, закріплених на шкірі, та їх запис у вигляді графіку – електрокардіограми. Метод оцінки електричної проводимості міокарда, ритмічності та частоти серцевих скорочень.
  • Холтер ЕКГ (добовий моніторинг): запис електрокардіограми протягом 24 годин чи більш тривалого терміну (до 72 годин), під час повсякденної активності. Дозволяє виявити функціональні порушення, які проявляються періодично протягом доби.
  • Холтер АТ (ДМАТ, добовий моніторинг артеріального тиску): пацієнт протягом доби носить тонометр і портативний реєстратор, які автоматично вимірюють артеріальний тиск та записують результати. Дозволяє визначити середньодобові показники АТ та оцінити варіабельність тиску протягом доби.
  • Спірометрія: найпоширеніший метод оцінки зовнішнього дихання. Низка дихальних тестів для вимірювання важливих показників функціонування легень за допомогою спеціального приладу – спірометра.

Переваги клініки AMBY

У медичному центрі AMBY:

  • створена комфортна затишна обстановка;
  • використовується передове обладнання для функціональної діагностики;
  • використовуються методи добового моніторингу серцевої активності, що відрізняються високою інформативністю;
  • можна записатися на прийом до лікаря функціональної діагностики на зручний час, оперативно, без черг пройти функціональні дослідження, призначені кардіологом чи іншим спеціалістом;
  • розшифровку та інтерпретацію результатів функціональної діагностики здійснюють висококваліфіковані фахівці.
Літвекова Світлана Валентинівна
Літвекова Світлана Валентинівна Функціональна діагностика

Часті питання та відповіді

Чим відрізняється ультразвукова діагностика від функціональної?
Ультразвукова діагностика дозволяє роздивитись внутрішню структуру органу, оцінити його розміри, контури, щільність тканин та інші анатомічні параметри, а функціональна –перевірити, як працює орган чи система, виявити порушення певних функцій та оцінити ступінь такого порушення.
Як проходить функціональна діагностика?
Різні види функціональної діагностики можуть проводитись амбулаторно або в умовах стаціонару, денного стаціонару. Добовий моніторинг ЕКГ та АТ також можливий в домашніх умовах – в медичному центрі пацієнту видають прилад для вимірювання та реєстрації, закріплюють датчики та/або манжету тонометра на тілі, після чого він займається звичними справами та веде щоденник активності. ЕКГ проводиться у стані спокою, показники знімаються, поки пацієнт лежить на кушетці. Під час спірометрії пацієнт сидить та дихає у мундштук спірометра, на ніс надягають зажим.
Що включає функціональна діагностика?
Функціональна діагностика у медичному центрі АMBY включає у себе оцінку електричної проводимості міокарда, ритмічності та частоти серцевих скорочень (ЕКГ, Холтер-ЕКГ), добового ритму артеріального тиску (ДМАТ), функції зовнішнього дихання (спірометрія).
Лікар функціональної діагностики дивиться на показники прибору, вивчає записи реєстратора, графіки, побудовані за результатами вимірювань. За цифрами, формою графіку він може виявити відхилення від норми.
Лікар функціональної діагностики дивиться на показники прибору, вивчає записи реєстратора, графіки, побудовані за результатами вимірювань. За цифрами, формою графіку він може виявити відхилення від норми.
Після заповнення форми адміністратор контакт-центру звʼяжеться з Вами
Відправляючи форму, Ви автоматично надаєте згоду на обробку персональних даних
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?
Записатись на прийом
Для запису на прийом у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Коментар
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?