Контакти
Адреса
м.Дніпро, бул. Кучеревського, 1
Скарги та пропозиції
*Як зв’язатись* з нами?
Психіатрія

Психіатрія

Психіатр – це спеціаліст з діагностики та лікування психічних розладів, тобто захворювань, які супроводжуються змінами поведінки, розладами особистості, свідомості, когнітивних функцій, та завдають душевних страждань. Психіатр займається терапією психогенних розладів, що є наслідком сильного емоційного потрясіння, та соматогенних, що можуть супроводжувати низку соматичних (тілесних) патологій. Лікар психіатр також обстежує здорових людей для виявлення осіб з підвищеним ризиком розвитку психічних розладів і тих, хто симулює такі розлади.
Запис на консультацію

Коли потрібно звертатися до психіатра: симптоми та ознаки

Психіатрія умовно поділяється на «малу», що займається неврозами, та «велику» (займається психозами, тяжкими розладами). Неврози (невротичні розлади) розвиваються, коли психіка людини зазнає перевантажень, не може адаптуватись до психотравмуючих факторів. Людина з неврозом усвідомлює наявну проблему, може об’єктивно оцінити свій стан, розуміє, що їй потрібна консультація психіатра. Основні ознаки невротичного чи депресивного розладу:

  • постійне відчуття тривоги за відсутності об’єктивних причин, очікування чогось страшного, жахливого;
  • пригнічений настрій, апатія, втрата інтересу до життя, улюблених справ, загальне зниження життєвого тонусу;
  • постійне емоційне збудження, безпричинні веселощі, напади сміху;
  • різкі перепади настрою, що супроводжуються плачем, істерикою, нападами гніву;
  • нав’язливі думки;
  • внутрішня потреба постійно виконувати певний ритуал, повторювані рухи та дії, які об’єктивно не є доцільними;
  • несподівані напади прискореного серцебиття, відчуття браку повітря, припливи жару чи холоду, тремор у поєднанні зі страхом померти чи збожеволіти (панічні атаки);
  • непереборний та ірраціональний страх певних місць, приміщень, дій тощо (фобія);
  • проблеми з концентрацією уваги, запам’ятовуванням, рішенням інтелектуальних задач;
  • розлади апетиту та/або сну;
  • наявність симптомів тілесного захворювання за відсутності об’єктивних причин (профільні лікарі, аналізи та інструментальні обстеження не виявляють причин соматичної патології).

Психози – це більш тяжкі розлади, при яких порушується сприйняття оточуючої реальності та самосприйняття. Людина з психотичнім розладом вважає себе здоровою, а до психіатра звертаються близькі, занепокоєні її дивною поведінкою (дезорієнтація, маячня, галюцинації, неконтрольована агресивна поведінка та/або аутоагресія, суїцидальні спроби).

Чимало людей при слові «психіатр» одразу згадують про гальмівну сорочку, ліки, що перетворюють людину на овоч, електрошок, тому бояться звертатись до лікаря. Все не так страшно. Якщо ви усвідомлюєте, що вам потрібна допомога психіатра чи психотерапевта, це вже обнадійливий симптом. Це означає, що розлад психіки є зворотнім, піддається лікуванню, і лікування може проводитись амбулаторно.

Які психічні розлади та захворювання лікує психіатр

Психіатр, консультацію якого можна отримати у медичному центрі AMBY, спеціалізується на лікуванні таких розладів:

  • органічні, включаючи симптоматичні, психічні розлади;
  • психічні розлади та розлади поведінки, пов'язані з вживанням психоактивних речовин;
  • шизофренія, шизотипові та бредові розлади;
  • невротичні, пов'язані зі стресом, та соматоформні розлади;
  • розлади особистості та поведінки у зрілому віці;
  • розумова відсталість;
  • розлади психологічного розвитку;
  • апатія;
  • анорексія;
  • булімія;
  • безсоння;
  • депресія;
  • психосоматичні розлади;
  • неврози.
Послуги
Найменування Вартість
Консультація лікаря-психіатра повторна
900 грн
Консультація лікаря - психіатра (первинний візит з визначенням напрямку терапії)
1 500 грн
Консультація лікаря-психотерапевта
1 500 грн
Онлайн консультація психіатра/психотерапевта
від 800 до 1500 грн

Як проходить прийом лікаря психіатра, діагностуються захворювання та розлади психіки в клініці AMBY

У психіатрії застосовуються специфічні методи діагностики. На відміну від інших спеціалісті, психіатр зрідка призначає інструментальні, функціональні чи лабораторні дослідження, натомість він сам проводить діагностику безпосередньо на прийомі. Прийом та консультація психіатра складаються з кількох етапів.
1
Бесіда
Психіатр сам на сам розпитує пацієнта про нього та оточуючий світ, оцінює реакцію, поведінку, логічне мислення, особливості мовлення. Загальні ознаки психічних розладів помітні фахівцю вже на цьому етапі.
2
Збір анамнезу
Психіатр уточнює скарги та причини, обставини виникнення тривожних симптомів. В залежності від стану пацієнта анамнез може збиратися з його слів або зі слів рідних, близьких.
3
Огляд
Загальний фізикальний огляд на кшталт того, що проводить терапевт. На цьому етапі лікар психіатр може виявити ознаки психосоматичних порушень чи тілесних захворювань, травм, що спровокували розвиток психічного розладу.
4
Обстеження
Неврологічне обстеження – перевірка рефлексів, тонусу м’язів, чутливості, рівноваги, зору та слуху. Дозволяє виявити ознаки органічного ураження головного мозку чи інших неврологічних патологій, що можуть бути причиною психічного розладу, або виключити наявність такої патології.
5
Діагностика
Патопсихологічна, психологічна діагностика із використанням опитувальників і різноманітних психологічних тестів.
6
План і направлення
Постановка діагнозу та призначення лікування. Якщо на 3-4 етапах обстеження психіатр виявляє ознаки соматичної чи неврологічної патології, він направляє пацієнта до вузького спеціаліста відповідного профілю для призначення додаткових обстежень і спільної розробки комплексного плану лікування.

Про послуги психіатра

Оберіть, що вас цікавить
Методи лікування
Запис
Переваги

Методи лікування психічних розладів і захворювань в AMBY

Основні методи, до яких вдається лікар психіатр медцентру AMBY:

  • медикаментозна терапія. Препарати, дозування, схема прийому визначаються в індивідуальному порядку та можуть коригуватися за результатами наступних оглядів;
  • психотерапія, що є одночасно методом лікування та реабілітації.

У деяких випадках у якості допоміжного лікування можуть призначатися дихальна гімнастика, тонізуючий чи розслабляючий масаж, фізіотерапевтичні процедури.

Як записатися на консультацію до психіатра в AMBY клініці

Усі деталі запису на прийом узгоджуються з представником контакт-центру в телефонному режимі. Для зв’язку з адміністратором ви можете:

  • зателефонувати нам;
  • замовити зворотній дзвінок (для цього на сайті потрібно вказати свій номер телефону);
  • заповнити форму запису (у полі для коментаря можна вказати бажаний час прийому).

Переваги психіатрії в нашій клініці

  • прийом веде психіатр, кандидат медичних наук за досвідом роботи 15 років;
  • висококваліфікований психіатр, психотерапевт досконало володіє методами діагностики різноманітних психічних розладів, як психогенних, так і соматогенних;
  • лікування психічних розладів і захворювань ґрунтується на принципах доказової медицини, відповідає сучасним міжнародним стандартам;
  • загальна обстановка в медичному центрі є сприятливою для пацієнтів з невротичними розладами, відсутні додаткові психотравмуючі фактори;
  • проводиться лікування та психологічна реабілітація.
     
Лященко Юлія Вікторівна
Лященко Юлія Вікторівна Психіатр, Психотерапевт

Спеціалісти AMBY

Всі
Психотерапія
Психіатрія
Часті питання та відповіді
Чи потрібна підготовка до прийому лікаря психіатра?
Якась специфічна підготовка не потрібна, просто заздалегідь продумайте, сформулюйте питання до лікаря та скарги. Також варто зібрати інформацію щодо звернень близьких родичів до психіатра, нарколога – психіатр цікавиться сімейним анамнезом.
Що може запитати психіатр в пацієнта?
Психіатр може задавати загальні запитання (як вас звати, де ви живете, який зараз рік), нескладні запитання на логіку, цікавитись, чи не було в анамнезі черепно-мозкових травм, чи не вживаєте ви психоактивні речовини, що вас турбує та з якого моменту, чи можете ви назвати психотравмуючу подію, яка спровокувала розлад.
Скільки необхідно пройти сеансів з психіатром, щоб побачити результат?
Основний метод лікування, який застосовує психіатр – це факмакотерапія (медикаментозна терапія), тривалість курсу залежить від діагнозу. Кількість сеансів психотерапії теж визначається в індивідуальному порядку, перші зміни на краще в окремих випадках помітні вже після 1-2 сеансів, але зазвичай потрібно 10 та більше.
В чому різниця між психологом, психотерапевтом та психіатром?
Психолог зазвичай є спеціалістом з гуманітарною освітою та допомагає психічно здоровим людям вирішувати проблеми, пов’язані з особливостями характеру, корегувати поведінку. Психотерапевт (клінічний психолог) – це лікар, що спеціалізується на легких психічних розладах (невротичних, депресивних) і лікує переважно методами психотерапії, але може призначати медикаментозні препарати. Психіатр – лікар, що надає допомогу пацієнтам з психічними розладами різного ступеня тяжкості, невротичними та психотичними, коригує ці розлади переважно за допомогою медикаментів.
Чи може психічне захворювання передаватися у спадок?
Передається не саме захворювання, а схильність до нього, і це стосується лише деяких захворювань (шизофренія, біполярний розлад, розлади аутичного спектру, синдром дефіциту уваги).
Після заповнення форми адміністратор контакт-центру звʼяжеться з Вами
Відправляючи форму, Ви автоматично надаєте згоду на обробку персональних даних
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?
Записатись на прийом
Для запису на прийом у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Коментар
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?