Контакти
Адреса
м.Дніпро, бул. Кучеревського, 1
Скарги та пропозиції
*Як зв’язатись* з нами?
Психотерапія

Психотерапія в Дніпрі

Вислів, ніби майже всі хвороби в людини – від нервів, знаходить своє підтвердження. Стреси та психоемоційне перевантаження чинять вплив на структури мозку, котрі регулюють функцію центральних залоз внутрішньої секреції: гіпофіза, епіфіза, лімбічних структур, гіпоталамуса. Як наслідок, центральна нервова система починає надсилати організму хибні, аномальні «інструкції», котрі й призводять до соматичних порушень. Особливо вразливі в цьому аспекті мешканці міст, котрі не можуть переключитися на іншу діяльність, обмежені спілкуванням із постійними групами людей та завжди перебувають під тиском «цивілізації». За таких умов допомогти може психотерапевт: у Дніпрі професійну консультацію та терапію пропонує AMBY Medical Center.
Запис на консультацію

За якими запитами показана психотерапія

Сучасний світ, темп життя та безпекові умови безумовно чинять негативний вплив на психіку. Люди щодня стикаються із чинниками, котрі прагнуть зруйнувати ментальний стан і дорослих, і дітей. Це не може не позначатися на психіці. Сигналами, що мають привести до психотерапевта, є:

  • постійна пригніченість настрою, дратівливість;
  • хронічна втома, втрата, насамперед – інтелектуальної працездатності;
  • дисфорія, коли, навіть, позитивні події, не сприяють покращенню настрою;
  • запальність, схильність до бурхливих емоційних реакцій;
  • регулярні конфлікти на роботі та всередині родини;
  • втрата цікавості до занять, які раніше приносили задоволення;
  • у дорослих – послаблення лібідо;
  • стійка втрата апетиту чи навпаки – не властива людині булімія;
  • швидка втомлюваність (психастенічний синдром);
  • періодичний біль у ділянці серця при нормальній ЕКГ (кардіоневроз);
  • помітне погіршення когнітивних функцій, пам’яті;
  • надмірна тяга до алкоголю;
  • апатія, байдужість до подій, до родини, до робочих обов’язків тощо.

Психоемоційні розлади можуть виникати гостро, проте частіше розвиваються поступово, тому їх тривалий час списують на особливості характеру, особистості людини. Потребу в консультації психотерапевта відчувають тоді, коли картина вже яскрава: панічні атаки, тяжка депресія, дистимія. Важливо усвідомити, що будь-які відхилення в емоційному стані краще опрацювати з професіоналом.

Також помилково вважати, ніби подібні розлади властиві навантаженим дорослим. На жаль, дитяча психіка також зазнає тиску в дитсадочку, у школі тощо. Тому батькам треба звертати увагу на зміни в поведінці дитини (особливо – підлітків), за найменшої підозри – показати психотерапевту.

Які розлади та стани лікує психотерапевт

Суть цієї медичної професії викладено в її назві: «psyche» + «therapeia», що в перекладі з давньогрецької значить «лікувати душу». За умови професійності лікаря, психотерапія – це чудовий інструмент, за допомогою якого вдається впоратися з ментальними негараздами, як-от:

  • гострі та хронічні депресії;
  • наслідки травмувальних подій;
  • різноманітні тривожні стани, фобії;
  • проблеми харчової поведінки;
  • обсесивно-компульсивний синдром;
  • ПТСР (посттравматичний стресовий розлад);
  • самозвинувачення у якихось подіях;
  • порушення сну – складно заснути, прокидання вночі тощо;
  • нав’язливі думки та стани.

 

Психіатр, психотерапевт

Лященко Юлія Вікторівна

Професійний психотерапевт не лише лікує. Він навчає людину самоконтролю, розкриває принципи перебігу психічних процесів та розповідає, як ними керувати. Отже, звернутися до клініки буде доцільно й тим, у кого виразних проблем немає, однак є бажання підвищити рівень самопізнання, особистісного зростання. Дуже корисні в сучасному світі скіли.

Як проходить сеанс у лікаря-психотерапевта

Головний інструмент психотерапевта – вербальні техніки, тобто – спілкування. На те, щоб досягти мети може потребуватися різна кількість часу. Недарма психотерапія поділяється на дві великі категорії: коротка, 2-10–15 зустрічей та тривала, до 40 чи більше сеансів. Наповненість, перебіг кожної зустрічі, має суто індивідуальний характер.<br>Курс психотерапії складається виключно за індивідуальним принципом, однак у лікування є певний алгоритм.
1
Етап первинного інтерв’ю
Може тривати, як один, так і кілька сеансів. На цьому етапі відбувається збір необхідної інформації про пацієнта, явища та події, які вплинули на становлення психіки людини. Намацуються болючі місця, котрі потребуватимуть особливої уваги.
2
Створення запиту
Для цього потрібна одна зустріч. Мета цього етапу – узгодити, яких цілей хоче досягти людина за допомогою психотерапевта. Інколи ці моменти потребують складного узгодження, бо професійність лікаря часто дає змогу бачити те, чого пацієнт ще, навіть, не відчуває. Звісно, спеціаліст прагнутиме досягти максимально можливого результату.
3
Укладення терапевтичного контракту
Досягнення домовленості щодо регулярності, кількості, часу початку та завершення сеансів. На цей етап, зазвичай, потрібно небагато часу.
4
Психодіагностика
Поглиблене зондування проблемних ділянок, котрі виявилися під час інтерв’ю. Водночас поступово з’ясовуються особливості діяльності психіки пацієнта, наявність психологічного самозахисту, його принципи та рівень.
5
Етап укладення терапевтичного альянсу
Це ключовий момент: пацієнт повинен відчути довіру лікарю, повністю відкритися спеціалісту й почати працювати з ним в унісон. Без усвідомлення, що ефективна психотерапія – це робота для обох, годі розраховувати на успіх, навіть, дуже тривалого лікування.
6
Основний терапевтичний процес
Під час цього етапу, власне, і відбуваються терапевтичні зміни в ментальних властивостях особистості. Опрацьовуються травмувальні події, пізнається підґрунтя конфліктів. Це динамічний етап: під час процесу лікар почергово знаходить фокус-проблему, після опрацювання якої переходить до іншої. Звісно, це може призводити й до змін у запиті.
7
Завершення
Етап, який інколи застає пацієнта зненацька. Однак це невіддільна частина психотерапії, коли спеціаліст впевнився, що мету запиту досягнуто, а людина вже має і вміє застосовувати навички, необхідні для запобігання ментальним розладам надалі.

Про послуги психотерапевта

Оберіть, що вас цікавить
Основні напрямки та методи
Запис на консультацію до психотерапевта в клініці AMBY

Основні напрямки та методи психотерапії в AMBY Medical Center

У суспільстві сеанси психотерапії асоціюються з кушеткою та тривалими розмовами. Дещиця правди в цьому є: дійсно, фахівець детально пояснює пацієнту сутність його психічних процесів, оцінює інтерпретацію уявлень людини про це, інколи – застосовує конфронтацію для спростування хибних думок. Усе це – вербально, тобто, розмовна терапія. Однак для досягнення мети запиту можуть застосовуватися й інші методи психотерапії.

Основні методики:

  • когнітивно-поведінкова для боротьби з депресіями, фобіями, досягнення самоконтролю;
  • психоаналіз – дослідження причинно-наслідкових зв’язків між подіями в минулому та поточним станом пацієнта;
  • родинна психотерапія, покликана гармонізувати міжособистісні стосунки всередині родини, є одним із різновидів групової психотерапії.

Запис на консультацію

Отримати професійну в AMBY Medical Center консультацію психотерапевта не складно, адже ми пропонуємо кілька способів записатися на прийом до компетентного фахівця:

  • зателефонувати за номером call-центру й погодити дату та час першого сеансу;
  • скористатися сервісом зворотного дзвінка – заповніть просту форму заявки на сайті, і наш консультант перетелефонує за вказаним номером;
  • обрати один із месенджерів, котрі пропонуються в розділі сайту «Контакти» та поспілкуватися з консультантом.
Лященко Юлія Вікторівна
Лященко Юлія Вікторівна Психіатр, психотерапевт

Психотерапевти нашої клініки

Всі
Психотерапія

Психотерапія в AMBY: Головні переваги розмовної терапії в нашій клініці

Досвід Досвід
Висока професійність та кваліфікація спеціаліста
Надійність Надійність
Дотримання конфіденційності, медичної таємниці
Скрупульозність Скрупульозність
Прискіпливе ставлення до кожного з етапів психотерапії
Турбота Турбота
Тісний контакт із пацієнтом, доступність лікаря за потребою людини
Індивідуальний підхід Індивідуальний підхід
Складання індивідуального плану із внесенням змін відповідно до запиту
Вартість Вартість
Доступні ціни на курс психотерапії

Часті питання та відповіді

Як зрозуміти, що людині необхідна допомога психотерапевта?
Увагу мають привернути будь-які зміни в особистості та поведінці людини. Надмірна плаксивість, не характерна замкнутість, апатія та байдужість до членів родини, до змін навколо тощо. Проблема ще в тому, що через зниження критичності мислення, сам пацієнт може не відчувати, що з ним коїться щось не те. Тому вмовити людину на візит до психотерапевта може бути важко, але потрібно.
Скільки необхідно пройти сеансів психотерапії для видимого результату?
Це виключно індивідуальний параметр. Тривалість курсу може складати і два сеанси, і тридцять. Також індивідуально визначається і частота зустрічей на тиждень: психотерапевт постійно відслідковує, чи готова людина до наступного контакту, чи їй потрібно дати ще часу.
Чим відрізняються психотерапевт та психіатр?
Завдання психотерапії – допомогти втриматися в межах норми людям із помірними зрушеннями в психіці, котрі відбуваються на емоціях та міжособистісних стосунках. Найбільш ефективна така допомога в моменти кризових станів або найближчим часом після травмувальних подій.
Психіатрія займається лікуванням грубих ментальних розладів, пов’язаних з органічним ураженням мозку, з глибокими явищами дисоціації психічних процесів, коли людина вже втратила зв’язок із реальністю тією чи іншою мірою.
Після заповнення форми адміністратор контакт-центру звʼяжеться з Вами
Відправляючи форму, Ви автоматично надаєте згоду на обробку персональних даних
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?
Записатись на прийом
Для запису на прийом у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Коментар
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?