Жінкам рекомендується регулярно проходити профілактичний огляд у лікаря онкомамолога, а позапланова консультація мамолога-онколога необхідна, якщо турбують такі симптоми:
Також жінкам варто записатись до онколога-мамолога на консультацію на етапі планування вагітності, після травми, забою грудей, тривалого переохолодження, якщо відбуваються атипові зміни молочних залоз в період лактації. Чоловікам консультація онколога-мамолога потрібна при будь-яких змінах розміру, форми грудних залоз, сосків, шкіри, появі виділень, ущільнень, незвичних, болісних, дискомфортних відчуттів.
Кожній жінці необхідно знати алгоритм самообстеження грудей та проводити його щомісяця у той самий день менструального циклу. Спочатку потрібно роздягнутись вище поясу та оглянути груди у дзеркалі з опущеними, потім з піднесеними над головою руками. Далі прощупати кожну залозу подушечками пальців, круговими рухами по спіралі та вертикальними рухами згори вниз. Пальпація виконується у положеннях лежачи на спині, сидячи та стоячі. Якщо ви помітили будь-які візуальні зміни у порівнянні з попереднім оглядом, чи виявили ущільнення, запишіться на консультацію до мамолога у найближчий час.
Мамолог-онколог діагностує та лікує:
Онколог-мамолог може проводити/призначати такі дослідження:
Мамолог-онколог здійснює консервативне та хірургічне лікування захворювань, доброякісних та злоякісних новоутворень молочних залоз. В залежності від діагнозу можуть призначатись:
Методи оперативного лікування патологій молочної залози зазвичай поєднуються з терапевтичним лікуванням, яке забезпечує підготовку до операції та знижує ризик рецидивів чи ускладнень.
Ви можете обрати найбільш зручний спосіб запису на консультацію.