Контакти
Адреса
м.Дніпро, бул. Кучеревського, 1
Скарги та пропозиції
*Як зв’язатись* з нами?
Лікування артеріальної гіпертензії

Лікування артеріальної гіпертензії в Дніпрі

Однією з найпоширеніших хронічних хвороб є гіпертонія або артеріальна гіпертензія: лікування цієї патології потребує чи не кожна п’ята (за деякими даними – кожна третя) людина у світі. Чоловіки хворіють дещо частіше від жінок. Однією з найпоширеніших хронічних хвороб є гіпертонія або артеріальна гіпертензія: лікування цієї патології потребує чи не кожна п’ята (за деякими даними – кожна третя) людина у світі. Чоловіки хворіють дещо частіше від жінок.
Придбати послугу
Заповніть форму та очікуйте на дзвінок! Наші турботливі менеджери готові допомогти вам розібратися у складному світі медицини. Вони з радістю проконсультують вас щодо проходження послуги та нададуть детальні рекомендації про те, як правильно до неї підготуватися.

Не відкладайте своє здоров’я на потім – довіртеся професіоналам!
Обрати час та замовити

Захворювання підступне: на початкових стадіях схильне до малосимптомного перебігу, часто прогресує поволі так, що люди «звикають» до нездужання. Через це багато хто звертається до лікаря тоді, коли виникають небезпечні ускладнення гіпертонії: інфаркт, інсульт, серцева чи ниркова недостатність тощо.

Проблеми також виникають через ставлення до артеріальної гіпертензії (АГ), як до хвороби людей у віці. На жаль, останніми десятиріччями відмічається суттєве «помолодшання» захворювання: серед хворих зустрічаються такі, що не досягли й 20 років.

На тлі гіпертонії виникають загрозливі стани: гіпертонічні кризи, коли артеріальний тиск (АТ) підвищується швидко й до високих цифр, виникає небезпека інсульту, інфаркту. На жаль, багато хто з пацієнтів саме з моменту кризу дізнається про свою проблему. Захистити від таких явищ допомагає просте вимірювання артеріального тиску, наприклад, щомісяця, та своєчасне призначення відповідного лікування.

Наразі лікарі мають достатній арсенал засобів і заходів, котрі допомагають нормалізувати АТ, захистити серце, судини, внутрішні органи. Треба лише приділяти увагу своєму здоров’ю, вчасно звернутися до компетентного лікаря для обстеження.

Медичний центр AMBY в Дніпрі забезпечує всебічну діагностику та лікування гіпертонії, профілактику ускладнень небезпечної хвороби всім, хто цього потребує.

Класифікація артеріальної гіпертензії та ступені захворювання

Артеріальна гіпертензія має кілька класифікаційних критеріїв, за якими лікар формулює діагноз. У практиці спираються на «робочий» АТ, серцево-судинний ризик та стадію хвороби. Класифікація може здатися заплутаною, однак кваліфіковані лікарі розбираються в ній без проблем. І користуються нею, щоби визначити оптимальний алгоритм лікування гіпертонії в кожного окремого пацієнта.

За рівнем артеріального тиску, процес поділяється на чотири ступені:

  1. 1. Нормальними вважаються показники АТ, нижчі від 130/85 мм рт.ст.
  2. 2. Підвищений нормальний (високонормальний) – систолічний 130–139 мм рт.ст., діастолічний від 85 до 89 мм рт.ст.
  3. 3. Артеріальна гіпертензія І ступеня – показники систолічного тиску від 140 до 159, а діастолічного – 90–99 мм рт.ст.
  4. 4. Артеріальна гіпертензія II ступеня – систолічні цифри дорівнюють або вищі за 160 мм рт.ст., діастолічні – від 100 і більше.

Наступний критерій, важливий для вибору оптимального лікування гіпертонії – серцево-судинний ризик. Тут враховуються не лише показники АТ, а й супутні обтяжувальні чинники: ожиріння, метаболічний синдром, дисліпідемія, високий рівень сечової кислоти, серцево-судинні захворювання та інші небажані стани.

Згідно з рекомендаціями Міжнародного товариства з гіпертонії, ризик може бути низьким, помірним або високим.

  1. 1. Низький кардіоваскулярний ризик – усі пацієнти з АГ І ступеня включно, у разі відсутності додаткових негативних чинників.
  2. 2. Помірний – підвищений нормальний із трьома та більше обтяжувальними станами, пацієнт з АГ І ступеня та 1–2 супутніми розладами або не обтяжені хворі на АГ II ступеня.
  3. 3. Високий ризик виставляється незалежно від показників на тонометрі, якщо людина стикнулася з ураженням нирок, мозку, серця чи хворіє ще й на цукровий діабет. Також це хворі на АГ І ступеня, котрі мають 3 та більше обтяжувальних станів та пацієнти з АГ II ступеня і хоча б з одним із них.

Кардіолог

Луценко Юлія Валеріївна

Ступінь АГ виставляється за вищим показником. Тобто, у пацієнта з постійними цифрами 150/100 буде артеріальна гіпертензія II ступеня, а у випадку 150/80 – АГ І. Також окремо виділяється характерна для людей похилого віку ізольована систолічна гіпертензія. Це коли систолічний підвищується вище 140 мм рт.ст., а діастолічний лишається на рівні 89 або нижчий. Ступінь ізольованої систолічної гіпертензії обраховується за тими ж принципами, які вказані в списку вище.
Щодо поняття «ризик», то це – ймовірність, що з людиною-гіпертоніком упродовж наступних 10 років трапиться загрозлива для життя судинна подія: інфаркт або інсульт.

Стадія артеріальної гіпертензії визначається шкодою, якої хвороба завдала організму людини. Органами мішенями для АГ є мозок, серце, очне дно, нирки, судини.

  1. 1. Гіпертонія I стадії – у пацієнта немає жодних уражень органів-мішеней.
  2. 2. Стадія II – ураження будь-якого з органів мішеней реєструється лише за допомогою інструментальних чи лабораторних методик. Симптомів пошкодження органів або порушення їхньої функції, сама людина не відчуває.
  3. 3. Стадія III – виникає симптоматика та клінічні прояви пошкодження будь-якого з органів мішеней.

Також, складаючи план лікування гіпертензії, враховують її причину та особливості розвитку, перебігу:

  • - первинна (есенціальна) артеріальна гіпертензія, коли вона виникає без очевидної причини до 50 років;
  • - вторинна – спричиняється іншими патологічними станами, як-от – ураження нирок, аномалії наднирників тощо;
  • - ювенільна, злоякісна – починається в молоді до 20 років, має тяжкий перебіг із високими показниками тиску та швидким ураженням органів-мішеней.

Симптоми та ознаки артеріальної гіпертензії

періодичний головний біль, частіше в потиличній ділянці;
«мушки» перед очима, шум у вухах;
нудота, блювота на піку головного болю;
напади слабкості, кволості;
епізоди паморочення;
погіршення пам’яті;
слабка здатність до концентрації уваги;
дискомфорт у грудях;
шкіра червоніє або блідне, може вкриватися потом;
низька стійкість до фізичних навантажень, задишка;
пульсація в тілі синхронно із серцебиттям;
відчуття перебоїв у роботі серця;
набряки на нижніх кінцівках надвечір;
порушення свідомості, судоми;
тремтіння кінцівок, голови (тремор).

Причини підвищеного артеріального тиску

спадковість;
зловживання алкоголем;
вживання тютюну;
гіподинамія;
гострі та хронічні стреси;
шкідливі умови життя та праці – шум, вібрація;
надмірна маса тіла, ожиріння;
надмірне вживання солі;
велика кількість жирів у раціоні;
зловживання кавою, стимуляторами;
хвороби нирок – пієлонефрит, полікістоз, гломерулонефрит;
метаболічний синдром;
подагра;
гіперфункція щитоподібної залози;
патологія наднирників;
застосування деяких лікарських засобів;
гормональні розлади;
рання менопауза;
травми голови, струси мозку;
вік – з роками систолічний тиск зростає;
дефіцит вітаміну D;
незбалансована дієта з нестачею клітковини;
у жінок – стан вагітності.

Про послугу лікування гіпертонії

Оберіть, що вас цікавить
Діагностика
Лікування
Профілактика

Як діагностують артеріальну гіпертензію в AMBY Medical Center

Тиск підвищується в багатьох людей, однак гіпертонію виставляють не всім. Щоби верифікувати діагноз, потрібно отримати докази, що підвищені показники є для пацієнта сталими. Також необхідно визначити стан внутрішніх органів, органів-мішеней.

Без цього неможливо розібратися із причиною захворювання, встановити ступінь, стадію хвороби, оцінити кардіоваскулярні ризики та скласти оптимальний лікувальний план для кожного пацієнта.

Алгоритм діагностики артеріальної гіпертензії містить:

  • ретельне лікарське опитування щодо провокативних чинників та анамнезу;
  • кількаразове вимірювання показників АТ щодоби в клініці або вдома;
  • аускультація серця та крупних судин;
  • порівняння артеріального тиску на руках та на ногах;
  • визначення рівня цукру крові натще, глікозильований гемоглобін;
  • багатоканальна електрокардіографія;
  • ехокардіографія – УЗД серця та судин;
  • огляд очного дна лікарем-офтальмологом;
  • клінічні аналізи крові, сечі;
  • біохімічне дослідження крові – функція нирок, електроліти, ліпідограма тощо;
  • обстеження нирок за допомогою УЗД із режимом доплерометрії;
  • рентген голови, шийного відділу хребта, грудної клітки;
  • консультація лікаря-невропатолога;
  • за потреби – МРТ серця, внутрішніх органів із метою пошуку причин вторинної артеріальної гіпертензії.

Сучасні методи лікування артеріальної гіпертензії в клініці AMBY

Наші лікарі прагнуть зберегти баланс між якістю життя пацієнта та ефективним зниженням показників до рекомендованих (АТ нижче 130/80). Але: це треба робити поступово й бажано досягти мети впродовж трьох місяців.

За сучасними рекомендаціями, що мають доказову базу, пацієнтам з АГ першого ступеня та низьким кардіоваскулярним ризиком не потрібно одразу призначати медикаментозне лікування. Спочатку є сенс розібратися в причинах захворювання.

Лікарі нашої клініки ретельно розглядає деталі кожного випадку артеріальної гіпертензії, діагностика надає спеціалісту повну картину процесу. За висновками складається план лікування хворого.

Обов’язковим компонентом лікувальних заходів є модифікація способу життя – усунення провокативних чинників, як-от: нормалізація маси тіла, відмова від шкідливих звичок тощо. Негайно медикаментозне лікування призначається хворим на АГ І ступеня з будь-яким ризиком, пацієнтам з артеріальною гіпертензією II, та, якщо хоча б раз, під час вимірювання АТ, було зареєстровано показники 180/100 чи вище.

До складу схеми можуть входити:

  • блокатори бета-адренорецепторів;
  • блокатори кальцієвих каналів;
  • діуретики (сечогінні);
  • інгібітори АПФ (ангіотензинперетворюючого ферменту);
  • блокатори рецепторів до ангіотензину II;
  • альфа-адреноблокатори;
  • засоби центральної дії;
  • агоністи імідазолінових рецепторів;
  • безпосередні інгібітори реніну;
  • засоби для лікування супутніх хвороб та патологічних станів.

Доведено, що найкращі результати показують комбіновані лікарські засоби, котрі містять два-три препарати з різним механізмом дії. Такий підхід зменшує кількість прийомів ліків на день, покращує якість життя людини, прихильність до лікування (комплаєнс). Водночас ми беремо до уваги індивідуальну переносність засобів, пошкодження органів-мішеней. Зазвичай такі пацієнти мають супутню патологію, і це ми також враховуємо.

Профілактика виникнення артеріальної гіпертензії (гіпертонії)

Дуже висока поширеність гіпертонії серед людей може наводити на думку, що цій хворобі не можна запобігти. Насправді існують порівняно прості рекомендації, дотримання яких допомагає в рази зменшити ризик розвитку артеріальної гіпертензії:

  • обмеження солі до 5–6 грамів у добовому меню;
  • дотримання оптимальної для людини маси тіла;
  • відповідальне ставлення до алкоголю;
  • відмова від тютюну, абсолютно;
  • збалансоване харчування;
  • відповідна віку фізична активність;
  • виявлення та лікування захворювань внутрішніх органів (нирок, наднирників, щитоподібної залози);
  • регулярний контроль артеріального тиску, навіть, за умови задовільного самопочуття.
Луценко Юлія Валеріївна
Луценко Юлія Валеріївна Кардіолог

Вартість послуг

Найменування Вартість
Консультація лікаря-кардіолога
800 грн
Електрокардіографія (ЕКГ)
400 грн
Онлайн консультація вузькопрофільних лікарів
600 грн
Холтерівське моніторування ЕКГ (Добове моніторування ЕКГ, Холтер ЕКГ)
750 грн
Добове моніторування артеріального тиску
700 грн
Консультація лікаря-кардіолога (к.м.н)
900 грн
Консультація-аритмолога
1 000 грн
Консультація-кардіохірурга
1 000 грн
Виїзд до пацієнта (лікар вузької спеціалізації)( з урахуванням транспортних витрат) в межах міста
2 300 грн
Виїзд медичної сестри з лікарем (медична сестра потрібна у випадках коли по приїзду є необхідність для пацієнта в інфузійній терапії, вимірювання ЕКГ, забір аналізів, допомога в огляді)
1 000 грн

Спеціалісти, які лікують артеріальну гіпертензію

Якісне лікування гіпертензії в нашому мед. центрі в Дніпрі

Досвідчений персонал Досвідчений персонал
висококваліфіковані лікарі, котрі не припиняють професійного розвитку
Доступність Доступність
доступ до всього спектру діагностичних заходів та засобів
Попередження ускладнень Попередження ускладнень
повне обстеження з акцентом на профілактику ускладнень гіпертонії
Комплексні методики Комплексні методики
консультації суміжних спеціалістів
Доказова медицина Доказова медицина
лікування артеріальної гіпертензії за принципами доказової медицини
Індивідуальне підхід Індивідуальне підхід
контроль ефективності терапії та корекція схеми відповідно стану кожного пацієнта

Часті питання та відповіді

Який тиск сигналізує про гіпертензію?
Сучасні міжнародні рекомендації пропонують розглядати, як патологію, тиск, вищий від 139/89, це вже буде артеріальна гіпертензія І ступеня.
Який тиск має бути в нормі для кожного віку?
Цільові показники мають бути в межах від 140/80 та, бажано, нижче, незалежно від віку пацієнта. Однак із часом майже у всіх людей відмічається збільшення показників систолічного АТ, тому із 40 років варто регулярно користуватися тонометром, щоби вчасно вжити заходів із лікування гіпертонії.
Багато кому вдається нормалізувати показники без медикаментів, просто модифікацією способу життя.
Як полегшити прояви гіпертонії?
Уникати провокативних чинників (стресів, солі, жирної їжі, гіподинамії, паління). Обов’язковий момент – чітке визначення ступеня, стадії хвороби та рівня кардіоваскулярного ризику. На підставі цих даних лікар призначає лікування, якого треба неухильно дотримуватися. Так ми допомагаємо нормалізувати показники АТ та усуваємо негативні прояви патології, запобігаємо небезпечним ускладненням.
Що не можна робити при підвищеному артеріальному тиску?
Найперше – вживати тютюн, зловживати алкоголем, стимуляторами та сіллю. Також не можна переривати приймання призначених лікарем медикаментів. У випадку якихось небажаних ефектів, наприклад, надмірного зниження АТ, вносити будь-які зміни в схему варто лише після консультації зі спеціалістом.
Після заповнення форми адміністратор контакт-центру звʼяжеться з Вами
Відправляючи форму, Ви автоматично надаєте згоду на обробку персональних даних
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?
Записатись на прийом
Для запису на прийом у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Коментар
Замовити консультацію
Для отримання консультації стосовно лікування у нашому медичному центрі, заповніть будь ласка форму нижче
Ваше ім’я
Ваш номер телефону *
Що вас турбує?