Не відкладайте своє здоров’я на потім – довіртеся професіоналам!
Захворювання підступне: на початкових стадіях схильне до малосимптомного перебігу, часто прогресує поволі так, що люди «звикають» до нездужання. Через це багато хто звертається до лікаря тоді, коли виникають небезпечні ускладнення гіпертонії: інфаркт, інсульт, серцева чи ниркова недостатність тощо.
Проблеми також виникають через ставлення до артеріальної гіпертензії (АГ), як до хвороби людей у віці. На жаль, останніми десятиріччями відмічається суттєве «помолодшання» захворювання: серед хворих зустрічаються такі, що не досягли й 20 років.
На тлі гіпертонії виникають загрозливі стани: гіпертонічні кризи, коли артеріальний тиск (АТ) підвищується швидко й до високих цифр, виникає небезпека інсульту, інфаркту. На жаль, багато хто з пацієнтів саме з моменту кризу дізнається про свою проблему. Захистити від таких явищ допомагає просте вимірювання артеріального тиску, наприклад, щомісяця, та своєчасне призначення відповідного лікування.
Наразі лікарі мають достатній арсенал засобів і заходів, котрі допомагають нормалізувати АТ, захистити серце, судини, внутрішні органи. Треба лише приділяти увагу своєму здоров’ю, вчасно звернутися до компетентного лікаря для обстеження.
Медичний центр AMBY в Дніпрі забезпечує всебічну діагностику та лікування гіпертонії, профілактику ускладнень небезпечної хвороби всім, хто цього потребує.
Артеріальна гіпертензія має кілька класифікаційних критеріїв, за якими лікар формулює діагноз. У практиці спираються на «робочий» АТ, серцево-судинний ризик та стадію хвороби. Класифікація може здатися заплутаною, однак кваліфіковані лікарі розбираються в ній без проблем. І користуються нею, щоби визначити оптимальний алгоритм лікування гіпертонії в кожного окремого пацієнта.
За рівнем артеріального тиску, процес поділяється на чотири ступені:
Наступний критерій, важливий для вибору оптимального лікування гіпертонії – серцево-судинний ризик. Тут враховуються не лише показники АТ, а й супутні обтяжувальні чинники: ожиріння, метаболічний синдром, дисліпідемія, високий рівень сечової кислоти, серцево-судинні захворювання та інші небажані стани.
Згідно з рекомендаціями Міжнародного товариства з гіпертонії, ризик може бути низьким, помірним або високим.
Стадія артеріальної гіпертензії визначається шкодою, якої хвороба завдала організму людини. Органами мішенями для АГ є мозок, серце, очне дно, нирки, судини.
Також, складаючи план лікування гіпертензії, враховують її причину та особливості розвитку, перебігу:
Тиск підвищується в багатьох людей, однак гіпертонію виставляють не всім. Щоби верифікувати діагноз, потрібно отримати докази, що підвищені показники є для пацієнта сталими. Також необхідно визначити стан внутрішніх органів, органів-мішеней.
Без цього неможливо розібратися із причиною захворювання, встановити ступінь, стадію хвороби, оцінити кардіоваскулярні ризики та скласти оптимальний лікувальний план для кожного пацієнта.
Алгоритм діагностики артеріальної гіпертензії містить:
Наші лікарі прагнуть зберегти баланс між якістю життя пацієнта та ефективним зниженням показників до рекомендованих (АТ нижче 130/80). Але: це треба робити поступово й бажано досягти мети впродовж трьох місяців.
За сучасними рекомендаціями, що мають доказову базу, пацієнтам з АГ першого ступеня та низьким кардіоваскулярним ризиком не потрібно одразу призначати медикаментозне лікування. Спочатку є сенс розібратися в причинах захворювання.
Лікарі нашої клініки ретельно розглядає деталі кожного випадку артеріальної гіпертензії, діагностика надає спеціалісту повну картину процесу. За висновками складається план лікування хворого.
Обов’язковим компонентом лікувальних заходів є модифікація способу життя – усунення провокативних чинників, як-от: нормалізація маси тіла, відмова від шкідливих звичок тощо. Негайно медикаментозне лікування призначається хворим на АГ І ступеня з будь-яким ризиком, пацієнтам з артеріальною гіпертензією II, та, якщо хоча б раз, під час вимірювання АТ, було зареєстровано показники 180/100 чи вище.
До складу схеми можуть входити:
Доведено, що найкращі результати показують комбіновані лікарські засоби, котрі містять два-три препарати з різним механізмом дії. Такий підхід зменшує кількість прийомів ліків на день, покращує якість життя людини, прихильність до лікування (комплаєнс). Водночас ми беремо до уваги індивідуальну переносність засобів, пошкодження органів-мішеней. Зазвичай такі пацієнти мають супутню патологію, і це ми також враховуємо.
Дуже висока поширеність гіпертонії серед людей може наводити на думку, що цій хворобі не можна запобігти. Насправді існують порівняно прості рекомендації, дотримання яких допомагає в рази зменшити ризик розвитку артеріальної гіпертензії: