Не відкладайте своє здоров’я на потім – довіртеся професіоналам!
Діагностику гінекомастії здійснює мамолог, але зазвичай пацієнтам також показана консультація ендокринолога.
Гіпертрофія молочних залоз у чоловіків може лікуватися консервативним та оперативним (хірургічним) шляхом.При гінекомастії методи лікування обираються з урахуванням причини захворювання та його стадії. Консервативна терапія може проводитись на ранніх стадіях, доки не відбулися незворотні зміни залоз, та тільки у випадках, коли вдалося з’ясувати причину їх збільшення:
При гінекомастії на лікування ціна залежить від того, якими методами воно проводиться, для медикаментозної терапії – від препарату (препаратів), тривалості курсу прийому, для хірургічного лікування – від різновиду операції.
Якщо гінекомастія прогресує протягом року та більше, відбувається фіброз грудних залоз, це незворотній процес. Єдиний ефективний спосіб лікування – оперативний, видалення надлишкових тканин та відновлення природного фізіологічного контуру грудей. При гінекомастії операція (мастектомія) зазвичай проводиться з параареолярним доступом – розріз виконується по нижній лінії ареоли. Різновиди операції:
При вузловій гінекомастії обов’язково проводиться гістологічне дослідження видалених тканин. Якщо виявляються ознаки злоякісного переродження, онкохірург виконує повторну операцію з видаленням сосково-ареолярного комплексу та сусідніх (регіонарних) лімфатичних вузлів. При псевдогінекомастії проводиться ліпосакція, за потреби – з підтяжкою.
При гінекомастії ціна операції визначається за результатами обстеження та залежить від ступеня складності хірургічного втручання.
Дифузна гінекомастія не становить загрози для життя, але при тривалому розвитку може призводити до деяких ускладнень:
Гінекомастія є доброякісним захворюванням, але вузлова гінекомастія може перетворитись на рак молочної залози, при тривалому перебігу ризик такого переродження збільшується.
Фахівці медичного центру AMBY дотримуються комплексного та індивідуального підходу до лікування гінекомастії:
Важливо!
Кров’янисті виділення з сосків, утворення локалізованих ущільнень (вузлів) у поєднанні зі збільшенням пахвових лімфавузлів, змінами шкіри, появою виразок – тривожна ознака раку молочної залози. У чоловіків це захворювання діагностується значно рідше, ніж у жінок, але ймовірність його розвитку існує. Зазвичай РМЖ виглядає як одностороння гінекомастія.
Розрізняють фізіологічну та патологічну гінекомастію. Фізіологічна гінекомастія пов’язана з гормональною перебудовою, її причини у хлопчиків та чоловіків різного віку розрізняються:
Фізіологічна гінекомастія лікування не потребує, у немовлят нормальний розмір залоз відновлюється через 2-4 тижні, у підлітків регресування гінекомастії зазвичай відбувається протягом півроку, але іноді для нормалізації розміру грудей може знадобитись 1-2 роки. При збереженні проявів гінекомастії протягом більш тривалого часу варто запідозрити її патологічний характер.
Приблизно у 25% випадків причину гінекомастії встановити не вдається, вона класифікується як ідіопатична.