
Не відкладайте своє здоров’я на потім – довіртеся професіоналам!
Коли фіброзне кільце не витримує, пульпозне ядро вертикальним навантаженням витискається за межі тіла хребця. Драглисте ядро витискається в боки чи в сторону спинного мозку, тисне на нервові волокна, зменшується відстань між хребцями й затискаються нервові корінці. Так виникають міжхребцеві грижі, лікування яких щороку потребують тисячі людей.
Патологія найбільш поширена у віці 30–50 років, є докази, що у віці 25–55 років, до 97 % людей стикнуться з міжхребцевими грижами. Чоловіки страждають вдвічі частіше за жінок. Прогноз щодо таких пацієнтів цілком залежить від того, наскільки швидко та ефективно ця проблема лікуватиметься. У занедбаних випадках, міжхребцеві грижі здатні призвести до стійкої втрати працездатності, глибокої інвалідності.
Досвідчений лікар-невролог чи нейрохірург уже за першими скаргами пацієнта може запідозрити міжхребцеву грижу та її локалізацію. Однак для вибору оптимального способу лікування грижі міжхребцевих дисків, людину необхідно ретельно обстежити. Треба не лише встановити факт міжхребцевої грижі, а і її давність, ступінь порушень із боку нервової системи. Це суттєво впливає на вибір лікувальної тактики щодо окремого пацієнта.
Обстеження, потрібні при підозрі на міжхребцеві грижі:
У гострих станах, «свіжа» грижа, міжхребцеві порушення вдається усунути за 6–12 тижнів порівняно простого лікування. Коли ж зазнали шкоди нервові корінці, ситуація суттєво ускладнюється, часу треба більше.
Щоби вилікувати міжхребцеві грижі та запобігти або усунути неврологічні розлади, застосовуються: