Не відкладайте своє здоров’я на потім – довіртеся професіоналам!
У хворих поступово гинуть так звані дофамінергічні нейрони рухальних ядер у ділянці середнього мозку, підкіркові структури. Як наслідок, страждає здатність людини до точних рухів, виникають серйозні розлади рухливості та інші неврологічні відхилення.
При цьому, перші малопомітні симптоми розвиваються ще за 12–14 років до появи масштабних розладів.
Медичний центр AMBY в Дніпрі пропонує професійну діагностику та сучасні методики лікування хвороби Паркінсона, адже захворювання з моменту початку невпинно прогресує. Ефективна медична допомога дасть змогу максимально загальмувати руйнування цінних клітин, а людині – збереже десятки років якісного життя.
Вважається, що одним із механізмів розвитку захворювання є порушення функції мітохондрій нервових клітин. Однак точні причини, унаслідок яких це відбувається, ще невідомі. Тому правильно вести мову про провокативні чинники, котрі підвищують ризик захворіти.
Діагностика хвороби Паркінсона потребує неабиякої професійності та досвіду від невропатолога. Особливо – на ранніх стадіях, коли описана вище тріада симптомів ще не набула яскравого вираження. Інколи діагноз виставляється методом виключення, коли під час обстежень не вдалося виявити якоїсь іншої неврологічної патології, котра могла б призвести до паркінсонізму.
Діагностичний алгоритм хвороби Паркінсона:
Найбільш ефективний лікувальний підхід – комплексне лікування. Спеціалісти клініки професійно комбінують медикаментозну терапію, немедикаментозні методики, реабілітаційні заходи та допоміжні заходи, спрямовані на тривале збереження неврологічних функцій. Перспективною та ефективною вважається методика глибинної стимуляції мозкових структур.
Лікувальна схема для пацієнтів із хворобою Паркінсона складається індивідуально, з огляду на стадію захворювання (всього їх п’ять). Узагальнено, застосовуються медикаментозні та немедикаментозні методики:
Повністю вилікувати хворобу Паркінсона наразі неможливо. Однак лікарі роблять усе, щоб максимально зберегти людині прийнятну якість життя, здатність до самообслуговування. На початкових стадіях приділяється увага фізичній активності:
У пізніших етапах хвороби Паркінсона, фізична активність обмежується. Головним принципом стає запобігання травмам:
Ефективних профілактичних заходів, на жаль, не розроблено. Єдиний спосіб уникнути швидкого прогресування хвороби й втрати здатності до самообслуговування – своєчасне звернення до професійного невролога та виявлення ранньої стадії захворювання.